Browse By

VEKALET SAVAŞLARI

VEKALET SAVAŞLARI

Emperyalizm, gelişen dünyada artık sömürgeciliği, son derece legal ama alttan alta, tatlı tatlı devam ettirmekte hatta ve hatta şuanda sömürgecilik tavan yapmış durumda. Uluslar arası şirketler kendi çıkar ve menfaatleri için her türlü yollara başvurmakta, insanları büyük şirketlerin birer modern kölesi olma yolunda ilerlemekte.

Modern tapınaklar olan AVM’ler mantar gibi türerken, ihtiyacının fazlasını alan , büyük şirketlere kendini bağlayan sıradan insanlar kurulan düzenin içinde adeta bir robotik köle gibi yaşamaya devam etmekte.

İhtiyaçlarınızı başkaları belirliyor. Ne giyeceğinize başkaları karar veriyor. Nasıl düşüneceğinizi başkaları size emrediyor. Ne yiyeceğinizi  ve nasıl yiyeceğinizi başkaları söylüyor. Sonuç olarak sıradan insanlar, aslında kendi hayatlarını değilde, başkalarının ona biçtiği hayatı yaşamaya çalışıyor.

Evet, Suriye şuanda uluslar arası bir savaş meydanı. Adeta her milletin kozunu orada paylaşma gibi bir isteği var sanki.

Milyona yakın insan öldü, ölmeye devam ediyor. Batı, Doğu’yu birbirine kırdırarak, çok büyük bir oyunu tezgahlıyor. Hani dedik ya, aslında bir adımıza her şeye karar verenler var ve biz, bize verilen hayatı yaşayamıyoruz, köle olarak yaşıyoruz sanki diye, işte bize kiminle ve nerede savaşacağımızda ve bu savaşı da başkalarının çıkar ve menfaatleri için yapacağımızı da bile bile savaştırılıyor. Suriye ve Irak’ta birden ortaya çıkan İŞİD’in nereden ortaya çıktığı, kimlerin desteklediği, üst aklın bir oyunu mu olduğunu öğrenmemiz için, daha ne kadar zaman geçecek.

İşte aslında savaşa taraf olmayan gibi gözüken Batı, Ortadoğu emelleri için Ortadoğu’da vekalet savaşlarına başladı. Çünkü Vietnam’ı gördü. Binlerce askerini kaybetti. Çünkü Afganistan’ı gördü.Irak’ı gördü ve binlerce askerini kaybetti. Bundan sonra ise, kendisi değil, başkalarını savaştırıp kazanacak!!!

Vekalet Savaşı işte budur.

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
SENDE Mİ BRUTUS?

SEN DE Mİ BRUTUS       Rivayet o ki, Julius Sezar M.Ö. 44’te, en yakın dostu Marcus Junius Brutus...

KOPENHAG KRİTERLERİ

Kopenhag Kriterleri 22 Haziran 1993 tarihinde yapılan Kopenhag Zirvesi'nde, Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği'nin genişlemesinin Merkezi Doğu Avrupa Ülkelerini kapsayacağını kabul...

DİNİ FUNDAMENTALİZM VE TERÖR

DİNİ FUNDAMENTALİZM VE TERÖR Dünyayı saran terör saldırılarının olduğu şu günlerde, terörün niteliğine baktığımız zaman, dini nedenler ile yapıldıkları, mevzu...

Kapat
ücretsiz ilan