Browse By

TERÖRÜ LANETNİYORUZ!!!

TERÖRÜ LANETNİYORUZ!!!

 

Önce Beşiktaş-Bursa maçı sonraki patlayan bombalar, sonrasında ise Kayseri saldırısı. Toplumsal psikolojiyi bozmaya çalışan, stratejik terör saldırıları. İkisi de PKK –TAK tarafından gerçekleştirildiği açıklandı yetkililer tarafından.

 

Toplumsal tepkiler, birliktelik, acıyı paylaşma ,yardımlaşma duygularının tavan yapmasını sağladı. Toplum artık, terörün, Terör örgütlerinin istedikleri gibi, toplumsal ayrışmayı, kopuşu sergileyecek görüntüler yerine tamamen birleşmeye, sarılmayı, yardımlaşmayı ortaya koyuyor.

 

Terör, iç savaş çıkarma peşinde iken, toplum bunun tam aksine doğu-batı ittifakını, kültürel zenginliği, oydaşmayı, toplum bilincini en duyarlı şekilde ortaya koyuyor.

 

Tüm bunlar bir yana bu saldırıların hemen arkasından yazmadım bu yazıyı. Biraz zaman geçtikten sonra, acılar biraz dindikten sonra. Çünkü bu saldırılar ile ilgili sorular sormalıyız. Sormalıyız ki, bir daha olmasın ve önüne geçilsin.

 

 

İstanbul saldırısında, 300-400 kiloluk bir patlayıcı, şehrin en kalabalık yerine getirilip, patlatırılıyor. Polisler hedef alınıyor. Kalabalık bir zaman ve polislerin yoğun olduğu bir yer. Aynı zamanda Mobeselerin en fazla olduğu yerlerden biridir. (Tam bilgimiz yok, sadece şehrin merkezi bir yeri olmasından dolayı, mobeselerin çokca olabileceği tahmin ediyorum)

Peki bu patlayıcı yüklü araç hiç mi fark edilmedi? Hiç mi istihbarati bir bilgi gelmedi?

 

Yada eğer saldırı tamda maç çıkışında yapılsaydı, kim bilir kaç kişi daha şehit olacaktı? Allah korudu da, maçtan sonra kalabalığın az olduğu bir zamana denk geldi.

 

  1. saldırı da ise, Kayseri de patlatılan aracın Şanlıurfa’da bir köyden çalındığı, sahibinin aracının çalındığını fark edince gidip, çalıntı ihbarı yaptığı yönünde haberler çıktı. O araç Urfa’dan çıkıp, Adana’ya gidiyor, orada muhtemelen sahte plaka ve bomba yüklenip Kayseri’ye getiriliyor, bu nasıl takip edilemedi? Yada aracının çalındığını söyleyen, daha sonra ise yine kendi imkanlarıyla aracını çalanların aracını Adana istikametine doğru götürdüklerini polislere söylemesine rağmen, neden sıkı takip edilmedi?

 

 

Bu sorular önemli. Artık daha dikkatli olmamız gerekir, Çünkü Türkiye, DAEŞ,FETÖ,PKK ve PKK’nın diğer alt örgütlerinin hedeflerinde. Bunlarda en acımasız ve alçakça saldırılar düzenleyebilecek örgütlerdir.

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
CAHİLİN FERASETİ

CAHİLİN FERASETİ Cahil olmak, cahil kalmak, cahillik sıfatlarını kimsenin isteyerek kabul edeceği bir sıfat olacağını düşünmüyorum. Cahillik kelime anlamıyla, ‘öğrenim...

FİNANSBANK İNTERNET BANKACILIĞI SİTES İLE HER ŞEY DAHA KOLAY!

Finansbank İnternet Bankacılığı Sitesi ile Her şey Daha kolay ! Günümüzde zaman çok değerli ve işlerimizi en hızlı şekilde halledip...

SOSYAL MEDYA SİYASETİ

Sosyal Medya Siyaseti Bizde herkes gibi, ara sırada olsa, Twitter’i, Facebook’u , İnstagram’ı takip ediyoruz. İnsanların ne düşündüklerini, gündemin şu...

Kapat
ücretsiz ilan