Browse By

KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRI

KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRI

Kılıçdaroğlu, Doğu Karadeniz turu kapsamında Artvin,Ardahan bölgesine gitmişti. Partili belediyelerin açılış törenlerine katılmak için programa katılmış daha sonra Artvin’in Şavşat ilçesinden yola çıktıklarından sonra yoldayken, Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu konvoya saldırı düzenlendi.

Konvoyun önünde bulunan ve öncü güvenlik olan askeri araç şoförü er bu saldırı sonucu yaralandı ve daha sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 2 astsubay’da yaralandı.

Bu gündeme bomba etkisi olarak düştü. İçişleri Bakanı Efkan Ala, bunun bir PKK saldırısı olduğunu açıkladı. Tüm ulusal ve uluslar arası basında böyle gördü.

Kılıçdaroğlu’na yapılan bu suikast girişimi, Türkiye’nin içinde bulunduğu olağanüstü durumu anlatıyor nitelikte. Çünkü Türkiye siyasettinde Ana muhalefet partisinin başkanı büyük bir tehlike atlatıyor. 12 Milyon seçmenden oy almış bir partinin genel başkanı.

Bunun yanında çok hassas bir dönemden geçerken, böyle olası suikastlerin başarılı olması demek, toplumsal fay hatlarının zarar görmesi demektir. Kılıçdaroğlu’na yapılan suikast girişimi Türkiye’nin tüm siyasi kanadına, toplumsal bütünlüğe karşı yapılmıştır. Çünkü bu durum üzerinden gerek ülke içinde kargaşa çıkarmak, gerekse ülkede bir istikrarsızlık, can güvenliğinin olmadığı, zaafiyetleri göstermek üzerine planlanmış bir saldırıydı.

15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasından sonra, FETÖ-PDY örgütünün B ve C planlarının olduğu, bu planlarında toplumsal yapıya zarar verecek, toplumsal fay hatlarına zarar verecek, siyasi, dini, ırksal suikast ve eylemlerin yapılabileceği olasılığıydı.

Bu saldırının PKK  tarafından yapıldığı açıklansa da aslında şuandaki durumun Türkiye’ye karşı olan tüm terörist grupların , kollektif bir eşgüdüm içerisinde olduğudur. Yani PKK’nın yaptığı bir saldırı FETÖ’ye, FETÖ’nün yaptığı bir saldırı PKK’ya ve aynı şekilde İŞİD’e yaramaktadır.

Durum böyle olunca, kapsamlı ve çok hassas bir mücadelenin yapılması gerekiyor. Devlet ve güvenlik güçlerinin bu tip durumlarda toplumsal yapıya zarar vermeden ve en hızlı şekilde bu tarz tehditleri bertaraf etmesi gerekir. Çünkü oluşabilecek olumsuz durumların, adeta bir kartopu şeklinde hızla büyüyerek, bir kaos ortamının oluşmasına sebep olabilir. Zaten terör örgütlerininde istediği bu yöndedir.

Kılıçdaroğlu’nun özellikle son dönemde Yenikapı miting başta olmak üzere, siyasi anlamda bir hoşgörü ve kucaklayıcı siyaset anlayışında sorumluluk alması, hatta parti içinden bile gelen eleştirilere kulak asmaması, belli odakların tepkisine neden olmuş ve Kılıçdaroğlu’nu hedef tahtasına oturtmuş olabilir. Sonuç olarak, büyük bir tehlike atlatıldı. Bunun yanında Kılıçdaroğlu’nun bu tehlikeye karşı gezisini tamamlaması ve tekrar orada halkla buluşmasıda gerçekten büyük bir cesaret ve özveriydi.

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
DEVRİK LİDER – MUAMMER KADDAFİ

DEVRİK LİDER- MUAMMER KADDAFİ Kimine göre bir diktatör, kimine göre ise Kuzey Afrika gibi bir bölgede kendi halkı ve devleti...

KİLİS’İN PSİKOLOJİSİ

KİLİS’İN PSİKOLOJİSİ Son 15 gündür 5, 6 Olay yaşandı. Sınırın diğer tarafından Kilis’e katyuşa füzeleri atılmakta ve bu saldırılarda çok...

ORTA ASYA TÜRK DEVLETLERİNE AİT TERİMLER

Orta Asya Türk Devletlerine Ait Terimler Oguş – Aile Urug – Soy Bod – Boy Bodun – Boylar Birliği İl...

Kapat
ücretsiz ilan