Browse By

HİLLARY CLİNTON VE CEMAAT İLİŞKİSİ

HİLLARY CLİNTON VE CEMAAT İLİŞKİSİ

Kasım ayında yapılacak olan ABD başkanlık seçimlerine Demokrat Parti adayı olarak girecek olan başkan adayı Hillary Clinton, şimdilik başkanlık seçimi için bir adım önde görünüyor. Trump karşısında açıkcası şansı biraz daha yüksek.

Ülkemiz geçen aylarda büyük bir badireden halkın gücü ile , halkın devlete sahip çıkmasıyla, bütünleşerek, birlikte karşı koyarak büyük bir tehlikesi bertaraf etti. Bu 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardında kamuoyunda bir tartışma ve teoriler ortaya çıktı. Darbenin arkasında ABD’nin olduğu görüşü, açıkcası ağır bastı. Yunanistan’a kaçan asker içerisinde bir CİA ajanı olduğu, ABD helikopterlerinin İncirlik üssünden , darbeci uçaklara yakıt transferi yaptığı, ABD ve dünyada pek çok ülkeden gelen ajanların darbeden birkaç gün önce Türkiye’de toplantı yaptığı iddiaları ortaya atıldı.

Yukarıda belirtiğimiz tüm iddiaların doğruluk payı olabileceği gibi, FETO-PDY terör örgütünün, 170 ülkede lobicilik ve kamuoyu oluşturma çabalarının olduğu bir gerçek. F.Gülen’in ABD’de olması sebebiylede ABD’nin bu örgütü himaye ettiği iddialarıda konuşulanlar arasındaydı.

Tabi F.Gülen için başlatılan iade sürecinin de devam ettiği, ABD’nin Gülen’i iade edip etmeyeceğine de bakarak, bu konudaki düşüncelerini açıkcası öğrenmiş olacağız.

Peki bundan sonra ne olacak? Obama’nın  başkanlık sürenin Kasım ayında biteceği için ABD’de yeni olacak yönetimin tüm bunlara, dünyaya ve bizim için en önemlisi de Türkiye politikaları nasıl olacak?

Tüm bu konuların yanında özellikle Hillary Clinton’un Gülen grubuyla yakın ilişkide olduğu ortaya atıldı. Bu yeni bir sıkıntı olacak eğer doğruysa. Bir çok Demokrat Parti milletvekilinin , seçim çalışmalarında bu örgütten bağış aldığı  ve bu örgütle yakın ilişkilerde düşünülüyor.

Bu seçimlerden sonra bu durumun böyle gelişmesi  ileride Türkiye’yi sıkıntıya sokabilir. Ama özellikle 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra Trump’ın Türkiye ve hükümetimize karşı olumlu yorumları daha mantıklı bir aday haline getirdi.

Dolayısıyla özellikle bu FETÖ-PDY  örgütünün ABD’deki etkinliği düşünülürse ve bağları iyi olan kişilerin seçimleri kazanması  , Türkiye’yi politik açıdan ve bu tehditten ötürü sıkıntıya sokabilir.

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
YENİ ANAYASA TEKLİFİ

AK Parti ile MHP'nin beraberce çalışıp, ortaya çıkardıkları 21.maddelik Yeni Anayasa ortaya çıktı. 21 maddeden oluşan bu paket, daha çok...

MİLLİYETÇİLİK İDEOLOJİSİ NEDİR? ÇEŞİTLERİ VE KÖKENİ NEDİR?

1.MİLLİYETÇİLİK İDEOLOJİSİ Kökenleri ve gelişimi:Millet kelimesi 13.yüzyıldan beridir kullanılan ve Latince doğum anlamına gelen ‘nosci’ kelimesinden türer.Özgün kullanımıyla ‘millet’ hçibir...

BÖLGE VE BÖLGE YEREL YÖNETİM KAVRAMI

Bölge ve Bölge Yerel Yönetim Kavramı Bölge kavramının tam olarak tanımını yapmak zor görünmektedir. Örneğin, fiziksel ya da kültürel nitelikleri...

Kapat
ücretsiz ilan