Browse By

BİR GECE’DE YAŞANAN ÖNEMLİ OLAYLAR

BİR GECE’DE YAŞANAN ÖNEMLİ OLAYLAR

19 Aralık günü akşam saatlerine doğru haber ajanslarına düşen gelişmeler herkesi bir anda şok etti. Önce Türkiye’de Rus büyükelçisine yapılan suikast ve büyükelçinin öldürülmesi, daha sonra Almanya’da Tır ile yapılan saldırı ve insanların ölmesi, son olarakta Rusya Dışişleri Bakanlığı’nda görevli olduğu iddia edilen bir kişi, Moskova’daki dairesinin girişinde başından vurulmuş halde bulundu.

 

Tüm bu onlanlar bir gecede meydana geldi ve bunların arkasındaki güçlerin kim olduğu uzun süre tartışılacak gibi. Türkiye’de Rus büyükelçisine yapılan suikastte, Fetö’yü işaret ederken, Almanya’da12 kişinin öldüğü Tır ile gerçekleştirilen terör saldırısını da İŞİD üstlendi.
Rusya’dan ise, bir yetkilinin öldüğü olay hakkında yeteri kadar bilgi yok. Tüm bunların bir anda gerçekleşmesinin dünya siyaseti açısında önemi nedir? Bir gizli güç devletleri karşı karşıya getirrmek için, yoğun faaliyet içinde mi?

 

Suriye meselesi çevresinde, ilgili ve alakalı olan devletlere karşı düzenlenen bu saldırılar sadece basit terör eylemleri midir? Yoksa dünyayı yöneten güçlerin istibarat örgütlerinin organizasyonları mıdır?
Amaçlanan, Rusya’da ayın 20.de gerçekleşen ve bir mutabakat çıkan Rusya-İran-Türkiye toplantısını engellemek miydi?

 

Tüm bu sorulara cevapların, önümüzdeki süreç içerisinde ortaya çıkacağını düşünüyoruz. Büyük güçler, Ortadoğu değil, tüm dünya’da politik ortamı dizayn etme çabalarının açık göstergesi gibi duruyor.

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
KİMLİK SORUNU VARDI ODA ÇALINDI

KİMLİK SORUNU VARDI ODA ÇALINDI Türkiye yıllarca kimlik sorunlarıyla boğuştu. Alevi, Sunni, Kürt-Türk, Dindar-Laik , Milliyetçi-Solcu ve daha bir çok...

KURTULUŞ SAVAŞI DÖNEMİ: TEŞKİLAT-I ESASİ

Teşkilatı Esasiye TBMM açıldığı zaman çalışmalarını almış olduğu kararlar doğrultusunda sürdürmüştür. Ancak zamanla meclisin yapısına uygun bir anayasa ihtiyacı ortaya...

DÜNYA SİYASİ TARİHİ 2 ( VİYANA DÜZENİNDEN SONRA)

SİYASİ TARİH 2   Viyana düzeninin sıkıntıları vardı; Osmanlı meselesi Milliyetçilik Rusya balkanlardan milliyetçiliği yaymak istiyordu. Fransa yenilmişti ama devrimin...

Kapat
ücretsiz ilan