Browse By

3.DÜNYA SAVAŞI TEORİLERİ–KUZEY KORE SALDIRGANLIĞI

Kuzey Kore’den zaman zaman çılgınca denemeler ve atraksyonlar duymaktayız. Nükleer güce sahip olan bu ülke, dünyanın geri kalanı için bir tehdit oluşturmaya devam ediyor. Özellikle yaptığı nükleer denemeler ile tüm dünyanın tekpisini çeken Kuzey Kore, yapısı itibariyle de içine kapanık, o ülkede ne olduğu neredeyse bilinmeyen bir durumdur.

Başlıca Kuzey Kore ile İlgili Bilinen Gerçekler

Komünist bir sistem olduğu söylense de adeta toplumun ve insanların her şeyine karar veren, tüm özgürlükleri kısıtlayan bir diktatörlüktür.

Kuzey Kore’ye turistik olarak gidemezsiniz. Eğer bir şekilde ziyaret etsenizde, bir çok yere girmeniz veya şehirlerin sadece bir kısmını görmenize izin veriliyor.

Ülkede çok az sayıda özel izin almış kişilerin internete erişimi serbest. Halk internetin varlığından beri haberi yok. Eğer özel bir izne sahip veya üst düzey bir yönetici değilseniz, araba sahibi olamazsınız.

Güney Kore başlıca düşmandır. Kuzey Kore’nin hemen hemen hiçbir ülke ile ilişkisi bulunmamaktadır. İthalat ve İhracat kalemleri bilinen bilgilere göre yok denecek kadar azdır.

Savunma ve askeri harcamalar devletin en önemli görevidir. Nükleer güce de sahip olan Kuzey Kore yakın zamanda bir  aylık arayla tekrar gündeme geldi.

Japon Denizi çevresinde Nükleer Denemeler ve nükleer başlıklı füze denemeleri yaparak bir korku ve nefret uyandırmıştır.

Özellikle o dönemde yaşanan ve etkisi büyük olan depremin, Kuzey Kore’nin yaptığı denemelerden dolayı olabileceğini açıklayınca, tüm dünyanın tepkisini çekti.

Sonuç olarak, Kuzey Kore genç lideri Kim’in yapacağı bir deliliğin dünyayı bir felakete sürükleyebileceğini söyleyebiliriz. Belki küçük bir Kuzey Kore’nin herhangi bir askeri gücü etkili olamayacağını düşünsekte, Nükleer Silahlara sahip olması, bu etkinin çok büyük etkilere sahip olabileceğini unutmamak gerek.

Kuzey Kore olayında ABD’ye karşı Rusya ve Çin’in ideolojik olarak yakın olmasında dolayı, Kuzey Kore tarafına olabileceği düşünülebilecek bir etkendir.

AŞAĞIDA KUZEY KORE İLE İLGİLİ İLGİNÇ BİLGİLER BULUNMAKTADIR

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ADANA KEBAP, HASAN USTA’DA YENİR!!!

ADANA KEBAP, HASAN USTA’DA YENİR!!! Adana kebap bildiğiniz gibi harika bir lezzet. Ama bunu yapacak olan kişide gerçekten usta olması...

YOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı!

Ulaşımda En Pratik Yol O!  sloganı ile yola çıkan ve Uber’in karşılaştığı en güçlü rakip olan girişim YOLO için geri...

ABD – İRAN YAKINLAŞMASI KİMİ ZOR DURUMDA BIRAKACAK?

ABD - İRAN YAKINLAŞMASI KİMİ ZOR DURUMDA BIRAKACAK? İran özellikle Ahmedi Nejad döneminden sonra bir normalleşme ve dünyaya entegre olma...

Kapat
ücretsiz ilan