Browse By

15 TEMMUZ DARBE GECESİ

Site olarak bu dönemde yayında olmadığımız için bir yazı paylaşamadık ama ilk önce belirtmek gerekir ki hala devam eden bu durum hakkında bir yazı yazmayı elzem gördük.

Cumhuriyet tarihinin en kara günü olan bu darbe gecesi vatan haini asker görünümlü teröristlerin ülkeyi adeta işgal hareketenin başarısızlığa uğramasıyla sonuçlandı. Özellikle sayın Cumhurbaşkanının insanların sokaklara çıkarak bu kalkışmaya karşı koyması için çağrıda bulunması üzerine bu askeri kalkışmanın başarısızlığa uğrayacağı belli oldu.

Ama burada özellikle Ömer Halisdemir gibi kahraman askerlerin cesurca mücadeleleri ve Ömer Halisdemir gibi bazılarınında bu darbeci zihniyete karşı mücadele ederken şehit olan kahraman askerlerin yürek burkan hikayelerinin televizyonlardan izledik, dinledik.

Türkiye çok büyük bir uçurumun eşiğinden döndü. Adeta 12 Eylül 1980 darbesini ve hatta ondan daha beter bir caniliğe şahit olduk. Savaş helikopterleri ile Ankara’da insanların üzerine ağır makinalı silahlar ile ateş açıp, 250’e yakın vatandaşın ölümüne neden olan bu canilerin büyük bir kısmının şuanda cezaevinde cezalarını beklediğini bilmek bir nebze olsun ki insanları rahatlatıyor.

Özellikle darbe kalkışması sonrası ülkede oluşan bu yeni olumlu atmosferin devam etmesini istemek, halkın ben büyük hakkı. Siyasilerin birbirlerine karşı tutum ve davranışlarında oluşan nezaket ve hoşgörü resmi özellikle Büyük Yenikapı mitinginde gördük. Yaklaşıl 3-4 milyon AKP’lisi, MHP’lisi ve CHP’lilerin katılması çok güzel bir tabloydu.

Bu mitingden sonra ortaya çıkan atmosfer ile darbe anayasa maddelerinin değişmesi için kurulan Mini Anayasa kurulunun bugünlerde olumlu görüşmeler gerçekleştirerek bir mutabakata varabileceklerini öğrenmiş bulunuyoruz.

Bu güzel atmosferin Güneydoğu ve Doğuanadolu’da yaşanan terör olaylarınında bitmesiyle daha güzel bir Türkiye göreceğimizi söylüyoruz.

Demokratik düzende darbe girişiminde bulunmak, darbe yapmak veyahut darbeyi savunmak, insanlığa, yaşadığın toprağa, yaşadığın topluma ihanettir.

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
PELİKANLAR ÇOK YALNIZ

PELİKANLAR ÇOK YALNIZ Pelikanlar artık çok yalnız sanırım. Pelikan bir kuş turudur. Her yerde göremezsiniz. Ama dünyanın her bölgesinde yaşayabilen,...

MİLLETVEKİLİ DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRILSIN

MİLLETVEKİLİ  DOKUNULMAZLIKLARI  KALDIRILSIN Terör olaylarının gündemi alt üst etmesiyle, teröristler ile ilişkileri olan Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması gündeme geldi. Milletvekili dokunulmazlığı,...

ABD BAŞKANLIK SEÇİMLERİ – DONALD TRUMP BAŞKAN OLURSA

ABD gelecek sene yapılacak seçimlere doğru gidilirken, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler ön seçimler ile adaylarını belirlemeye çalışıyorlar. Cumhuriyetçilerin en büyük adayı...

Kapat
ücretsiz ilan